אודות מרכז רותם

  1. בית
  2. אודות מרכז רותם

הסיפור שלנו מתחיל לפני כארבעה עשורים, כשראובן רביד ז"ל, אביו של שי ומראשוני המטפלים ברפואה סינית בארץ, הקים בקיבוץ דליה מרכז המתמחה ברפואה סינית ורפואה משלימה – מרכז רותם.

מיומו הראשון של המרכז חתר ראובן לממש את המטרה שהציב למול עיניו – מתן הטיפול המקצועי ביותר והאישי ביותר לכל הבאים בשערי המרכז, שיינתן על ידי מיטב המטפלים המתמחים בתחומי הרפואה המשלימה המשלימה: רפואה סינית, דיקור סיני, צמחי מרפא  רוח, הומיאופתיה, כירופרקטיקה, שיאצו, פלדנקרייז, נטורופתיה, רפלקסולוגיה, פרחי באך ושיטת ורדי.

הכל התחיל בראשית שנות ה-80, כשראובן רביד התחיל להתעניין בנושא שעד אז לא היה מוכר ומקובל בארץ – רפואה סינית. בתחילת הדרך למד ראובן אצל ד"ר יצחק (אייזיק) אליעז, נסע לסין והתמחה בהנחייתו של פרופ' ז'נג צ'י ווי בבית החולים האוניברסיטאי בביג'ינג, ובהמשך עבד תחת הנחייתו של ד"ר שי אלעזר, שבנוסף להיותו רופא מרדים, טיפל ברפואה סינית והיה מבכירי המטפלים באוריקולותרפיה בעולם. ד"ר אלעזר התכוון לפתוח יחד עם ראובן מרפאה ייחודית שתשלב בין הרפואה המערבית לבין הרפואה הסינית, אבל נפטר לפני שהספיק לממש את חלומו, וראובן לקח על עצמו להקים מרכז ייחודי שכזה בקיבוץ דליה.

שמועות על מרכז רותם עברו מפה לאוזן, והמטופלים החלו להגיע לקיבוץ דליה מכל רחבי הארץ. ראובן לא הסתפק בהצלחה של המרכז שהקים, וחזונו היה לפתוח בתנועה הקיבוצית רשת מרפאות. הוא נפטר ממחלת הסרטן בשנת 2007 בטרם השלים את חזונו. את דרכו במרכז רותם ממשיכים תלמידיו הילה ושי רביד.

המרכז מספק שירות למטופלים מכל רחבי הארץ.

שי רביד

Dip. Ac. & Chinese Herbs

מטפל במגוון תחומים ומתמחה בטיפול בילדים. בוגר מכללת "מדיסין" בתחומי הרפואה הסינית: דיקור, צמחי מרפא סיניים, והשיאצו. כבנו ותלמידו של ראובן רביד נחשפתי לטיפול בתחומים רבים ומגוונים, וצברתי נסיון טיפולי ניכר. לימדתי במשך 6 שנים את תחום צמחי המרפא הסיניים במכללת "מדיסין" ואחר כך לימדתי צמחי מרפא סיניים והנחייה קלינית במכללת "דאו" ברמת יוחנן במשך 4 שנים, ובמשך 9 השנים האחרונות אני מלמד את תחום צמחי המרפא סיניים במכללת "תמורות" בחיפה. הייתי שותף בניהול מחקרים בתחום השפעתו של טיפול ברפואה סינית על מחלות נפשיות בשיתוף בי"ח "העמק" בעפולה ומכללת "עמק יזרעאל", ובכתיבת מאמרים מקצועיים במגזינים מתחומי הרפואה הסינית, רפואת הצמחים והפסיכיאטריה.

אני מאמין שתהליך טיפולי נכון, מתבצע על ידי שילוב כוחות בין המטפל/ת למטופל/ת בהתאמה למטרת הטיפול ולאור המטרה המשותפת – שיפור בריאותו/ה של המטופל/ת.

הילה רביד

Dip. Ac. & Chinese Herbs

התחלתי ללמוד במכללת "מדיסין"  לפני יותר מ- 20 שנה את תחומי הרפואה סינית: דיקור, צמחי מרפא סיניים ושיאצו. כתלמידתו של ראובן רביד ז״ל, מייסד המרכז, ובהנחייתו, נחשפתי לעשרות טיפולים שונים בשבוע, ולידע תיאורטי קליני רב. ראובן דאג להעביר אלי את מירב הידע שצבר מניסיונו ארוך השנים, כאחד מבכירי המטפלים ברפואה סינית בארץ, ובלימודיו העצמאיים והרשמיים בארץ ובסין.

הייתי שותפה לכתיבת מאמרים מקצועיים במגזינים בתחומי הרפואה הסינית,  הכוללים בתוכם גם רפואת הצמחים.

אני רואה את הגוף והנפש כמערכת אחת ואני מאבחנת ומטפלת בהתאם לגישה הזאת. הטיפול הוא תהליך בו אני והמטופל/ת שותפים לדרך וההצלחה בדרך הטיפול הייחודית שלי אני משלבת ידע וניסיון מעשי רב בתחומים של צמחי מרפא סיניים, תזונה, תרגולים למיניהם ועוד דרכים שאותן למדתי במהלך השנים. כיום מטפלת במגוון רחב של תחומים.

"טפלי בגופך, זה המקום היחידי שבו את חיה״
ג'ים רון

(המשפט כתוב בלשון אישה אך תקף לשני המינים)

תפריט